Poradnik Dobrego Internauty

Uwaga !!! Gdy internet nie działa :

Na początek warto sprawdzić czy mamy zasilanie prądowe do anteny zewnętrznej i Routera WiFi.
Następnie sprawdzamy czy przewód sieciowy łączący antenę zew. z zasilaczem jest włączony do gniazdka POE i czy kontrolka na zasilaczu (czarna kostka 5*10 cm) się świeci.
Jeśli powyższe czynności są wykonane i dalej brak internetu to wyłączamy Router WiFi na 5 min z prądu.
Gdy nadal nie mamy dostępu do internetu, to sprawdzamy kartę sieciową w komputerze, czy jest włączona i czy widzi naszą wewnętrzną sieć WiFi.
 
Ważną rzeczą jest również regularne czyszczenie komputera przed wszelkimi wirusami, spamem itp. Dlatego na swoim komputerze powinniśmy mieć zainstalowany jakiś dobry program antywirusowy (może być np. darmowy „Avast!” link ) oraz program do czyszczenia komputera z trojanów i spamu : Spybot Search & Destroy 1.6.0.30

Gdy już mamy te programy na swoim komputerze a internet nie działa, bądź źle chodzi musimy je uruchomić, aby sobie spokojnie przeskanowały komputer w celu znalezienia spamu lub trojanów. Obsługa tych programów jest bardzo prosta. Należy też pamiętać aby za każdym razem przed włączeniem skanowania sprawdzić czy są dostępne nowe aktualizacje !

Gdy „czyszczenie” tymi dwoma programami nic nie daje, należy sprawdzić czy na komputerze nie ma żadnych wirusów. W tym celu uruchamiamy dany program antywirusowy jaki mamy na komputerze, a on już sobie sam poszuka i w razie czego usunie nie chciane wirusy.

Jeśli żaden z wymienionych sposobów nie skutkuje proszę sie z nami skontaktować, a my przyjedziemy i postaramy się naprawić problem.Zachęcamy do stosowania przeglądarki internetowej Google Chrome, jest szybka, praktyczna i wygodna w użyciu. Do pobrania ze strony  www.google.pl

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu z nami:

  • Firma: PLUS INTERNET PROVIDER
  • Adres: 38-420 Korczyna, ul.Rynek 19
  • Telefon: ANDRZEJ GONET (S. Finansowe) - 602 754 036
  • Telefon: K. PÓŁCHŁOPEK (S. Techniczne) - 728 382 614
  • Email: biuro@korczyna.net.pl
  • NIP: 684-105-12-81
  • REGON: 370296650
  • Numer rachunku: 56 8642 1083 2002 8306 9543 0002